Haulotte wprowadził na rynek nowy model – Star 6C, który jest podnośnikiem masztowym z gumowymi gąsienicami zamiast kół.

11_haulotte-star-6c-cutaway-lowered_73fa4df0

 

Nowy podest zasilany jest za pomocą akumulatora. Oferuje wysokość roboczą 5,80 m i maksymalną ładowność platformy 200 kg, która pozwala na pracę dwóch osób wraz z narzędziami wewnątrz i na zewnątrz budynków. 40-centymetrowe rozszerzenie platformy jest częścią standardowego wyposażenia, podobnie jak samoobsługowe akumulatory AGM i wyświetlacz Activ`Screen.

11_haulotte-star-6c-elevator_ba6bc725

Urządzenie charakteryzuje się szerokością 0,76 m, długością 1,44 m i wysokością transportową 1,72 m. Masa całkowita urządzenia wynosi 1175 kg, a dzięki uchwytom na wózki widłowe i żurawie platformę można bezpiecznie załadowywać.

11_haulotte-star-6c-forks_b6469e29

Gumowe gąsienice sprawdzą się nie tylko w przypadku nierówności terenu, ale także zapewnią znacznie niższy nacisk podczas prac na wrażliwych podłogach, takich jak płyty marmurowe lub kamienne.

11_haulotte-star-6c-marble_f13abf4b

Zdolność pokonywania wzniesień wynosi 25 procent. Dzięki bezpośredniemu napędowi z silników prądu przemiennego i dwóm ruchomym rolkom, które – podobnie jak koła podporowe – utrzymują kontakt z podłożem na całej długości może poruszać się zarówno na gładkim jak i nierównym podłożu i umożliwiają przejeżdżanie przez krawężniki. Star 6C nie może poruszać się, gdy jest podniesiony.

11_haulotte-star-6c-track_a2c1e124

 

Wszystkie elementy konstrukcji są wodoszczelne i łatwo dostępne do konserwacji. Czteroczęściowy teleskop masztowy z trzystopniowym siłownikiem hydraulicznym zastępuje trudny w konserwacji łańcuch i kable.

Katalog produktu: http://rothlehner.pl/produkt/haulotte-star-6c/