Jesteśmy jedną ze spółek podległych Rothlehner Arbeitsbühnen GmbH, której siedziba mieści się w Massing, w Niemczech.

W 1976 roku Manfred Rothlehner rozpoczyna działalność z pierwszym własnym podestem ruchomym o wysokości roboczej 10 m. Dobierając kolejne urządzenia tworzy niewielki park maszynowy, pozwalający na wykonywanie usług rzemieślniczych, wycinkę drzew oraz wynajem maszyn. W tym czasie zbiera wiele wartościowych doświadczeń.

Po wieloletniej działalności na terenie Bawarii, Rothlehner obejmuje w 1988 roku generalne przedstawicielstwo DENKA LIFT w Niemczech, a w 1993 roku również w Austrii, Czechach, Polsce i innych częściach Europy Środkowej.

Od 1983 roku kooperacja z DENKA LIFT stanowi główny kierunek działalności Rothlehner. Ścisła współpraca pozwala na ciągłą poprawę parametrów technicznych oraz konstruowanie urządzeń nowej generacji. Do tej pory sprzedano w Niemczech ponad 3.000 podestów ruchomych DENKA LIFT.

Rothlehner Arbeitsbühnen oferuje dzisiaj również urządzenia własnej konstrukcji oraz urządzenia powstałe przy współpracy z innymi producentami. Od 1996 roku Rothlehner Arbeitsbühnen GmbH staje się udziałowcem firmy PB Lifttechnik GmbH. Ważną pozycję w działalności firmy zajmują także maszyny używane, sprzedawane na rynku międzynarodowym. Cały szereg proponowanych dodatkowo usług serwisowych dopełnia program sprzedaży.

W maju 2001 cała działalność serwisowa Rothlehner został połączona z serwisem Roland Jäkel GmbH. Powstała w ten sposób nowa firma – “Lift-Manager GmbH” Jäkel & Rothlehner zatrudniająca w swoich oddziałach serwisowych w całych Niemczech ponad 40 pracowników.

W lutym 2005 VT-Holding A/S, właściciel firmy DENKA-LFT przejmuje firmę FALCK/SCHMIDT znaną z produkcji wąskiego, kompaktowego modelu Falcon-Spider w wersji na kołach i na gąsienicach. Po fuzji nowa firma przyjeła nazwę WORLDLIFT INDUSTRIES A/S. Ponad 20 letnia owocna współpraca DENKA-LIFT i ROTHLEHNER w zakresie sprzedaży i serwisu jest kontynuowana również pomiędzy firmą WORLDLIFT INDUSTRIES A/S i ROTHLEHNER, a oferta grupy Rothlehner została rozszerzona o produkty firmy FALCH/SCHMIDT.

Od 1 czerwca 2005 roku firma Rothlehner Arbeitsbühnen GmbH przejęła przedstawicielstwo renomowanego włoskiego producenta GSR SpA z Rimini specjalizującego się w produkcji podestów ruchomych na podwoziach samochodów. Wcześniejsza 8-letnia współpraca pomiędzy GSR i Rothlehner Czechy dała solidne podstawy do wykonania tego kroku i jest gwarantem dla długotrwałej i owocnej współpracy na rynku polskim. Również połączona z Rothlehner firma LIFT Manager GmbH stała się kompetentnym partnerem serwisowym GSR.

Na polskim rynku firma Rothlehner – podesty ruchome Sp. z o.o. funkcjonuje od 1998 roku. Sprzedaż podestów ruchomych i części zamiennych do nich, wynajem podnośników i zwyżek oraz ich serwis to główne filary jej działalności. Korzystając z naszych usług, nie tylko wstępują Państwo w posiadanie technicznie doskonałego sprzętu, ale również otrzymują Państwo pewność co do bezpiecznej eksploatacji podnośnika koszowego, a dzięki stałemu dostępowi do części zamiennych i profesjonalnego serwisowi – gwarancję szybkiej naprawy. W czasach, gdy terminowość i niezawodność są podstawą sukcesu dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, skuteczny serwis blisko klienta jest naszym niezaprzeczalnych atutem.