Podnośniki i podesty ruchome

Podnośniki i podesty ruchome to maszyny służące do przemieszczania ludzi oraz sprzętu na stanowisko pracy, umiejscowione przeważnie na dużej wysokości. Realizacja prac odbywa się z zabezpieczonej platformy roboczej w postaci kosza ogrodzonego barierkami.

Podnośniki i podesty ruchome – gdzie znajdują zastosowanie?

Podesty ruchome charakteryzują się mobilnością. Maszyny umożliwiają bezpieczne wynoszenie pracowników na określoną wysokość, wynoszącą w zależności od wariantu podnośnika od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Specjalna platforma o wyznaczonym udźwigu maksymalnym pozwala bezpiecznie przetransportować ludzi oraz sprzęt, eliminując ryzyko utraty stabilności maszyny.

Podnośniki mogą występować w różnej postaci, dzięki czemu ułatwiają wykonywanie prac nawet w trudno dostępnych miejscach. Na przykład podnośniki nożycowe pozwalają wynieść platformę na określoną wysokość w płaszczyźnie pionowej. Dla odmiany, podnośniki teleskopowe i przegubowe mają ramię skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić również zasięg boczny. Maszyny cechują się również mobilnością – w zależności od modelu mogą być transportowane na innych pojazdach lub przy użyciu wbudowanego napędu.

Podnośniki znajdują powszechne zastosowanie w różnego rodzaju pracach budowlanych, remontowych oraz konserwacyjnych, których realizacja wiąże się z koniecznością dostania się wraz ze sprzętem na określoną wysokość. Podest ruchomy sprawdzi się podczas prac takich jak:

  • prace dekarskie i blacharskie;
  • montaż i mycie elewacji czy okien zewnętrznych w wysokich budynkach;
  • montaż ocieplenia;
  • montaż i konserwacja oświetlenia zewnętrznego;
  • budowa i konserwacja instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy elektrycznych;
  • pielęgnacja zieleni i przycinanie drzew;
  • montaż reklam i billboardów,

i wielu innych.

Szeroka oferta podnośników i podestów ruchomych w ROTHLEHNER

W naszej ofercie znajdują się podnośniki i podesty ruchome o różnej charakterystyce i parametrach. Maszyny sprawdzają się zarówno podczas prowadzenia prostych, jak i profesjonalnych prac budowlanych czy remontowych. Co jest szczególnie ważne dla klientów decydujących się na wynajem podnośnika koszowego, gwarantujemy stabilność oraz bezpieczeństwo pojazdów – nasze podnośniki spełniają określone normy prawne, a także są poddawane regularnym przeglądom technicznym. Dzięki temu masz pewność, że wypożyczona maszyna spełnia najwyższe standardy.

Oferujemy szeroki wybór podnośników nożycowych, przegubowych i teleskopowych. Wolisz mobilną maszynę z własnym napędem, a może potrzebujesz podnośnika umieszczonego na samochodzie? W ROTHLEHNER znajdziesz najlepsze rozwiązania! Nasz zmotywowany i wykwalifikowany zespół doświadczonych pracowników jest gotowy do Twojej dyspozycji. Nie wiesz, na którą maszynę się zdecydować? Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Skorzystaj z opcji zakupu lub wynajmu profesjonalnego podnośnika. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów dotyczących oferty!