Gama produktów z serii Compact została przeprojektowana, aby zapewnić maksymalny stopień wykorzystania, większe bezpieczeństwo i prostszą konstrukcję.

Nowe modele prezentują wiele możliwości:

 • pięć wysokości roboczych w przedziale od 8 do 14 metrów, z udźwigiem 250-450 kg,
 • dwie szerokość, aby lepiej dopasować się do środowiska pracy,
 • do użytku wewnątrz u na zewnątrz (z wyjątkiem Compact 10N i Compact 14).

 

Inteligentny projekt

Dzięki monolitycznej konstrukcji nożyce COMPACT oferują niezrównaną wytrzymałość. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić długotrwałą trwałość i zoptymalizować zwrot inwestycji w urządzenie.

 • Wszystkie elementy wrażliwe są doskonale zintegrowane i zabezpieczone, aby bezproblemowo działać w uciążliwym i brudnym środowisku. Wszystkie elementy jak np. czujniki z przodu są umieszczone wewnątrz podwozia, aby uniknąć uszkodzeń. Drabina z tyłu, silniki asynchroniczne i gniazda ładowania są całkowicie wbudowane w przeciwwagę, która służy zarazem jako zderzak jak i zapobiega kosztowym i czasochłonnym naprawom. Aby usprawnić transport urządzenie wyposażone jest w otwory na widły wózków widłowych.
 • Prowadzenie kabli i węży zostało starannie zaprojektowane. Konstrukcja nożyc zapewnia sztywność platformy podczas pracy na wysokości.
 • Poręcze zostały wzmocnione przy użyciu rur o większych przekroju.

Dwa pionowe pręty wzmacniające pomagają amortyzować uderzenia i z czasem ograniczać odkształcenia. Wszystkie modele są standardowo wyposażone w łatwo składane poręcze, które po złożeniu pozostają w podstawie podwozia.

 

Wydajne i połączone podnośniki nożycowe

Nożyce COMPACT gwarantują wysoką wydajność i stopień wykorzystania.

 • Mogą poruszać się po zboczu do 25% oraz podnosić do 450 kg w zależności od modelu.
 • Możliwość jazdy na pełnej wysokości rozłożenia co maksymalizuje wydajność urządzenia.
 • Modele 8N, 10 i 12 działają wewnątrz i na zewnątrz bez ograniczeń wysokości i obciążenia.
 • Dostępne są dwie szerokości podwozia: modele z wąskim podwoziem 0,8 m, które zapewniają większą zwrotność oraz modele szerokie (podwozie 1,2m) mające większy obszar roboczy.
 • Przejście z napędu hydraulicznego na silniki asynchroniczne znacznie poprawiło wydajność energetyczna urządzenia.

 

Nowe nożyce COMPACTmożna doposażyć w rozwiązanie SHERPAL, aby zwiększyć ich stopień wykorzystania. Umożliwia ona lokalizację maszyn w czasie rzeczywistym i udostępnianie ich statusu operacyjnego. Alarm jest wysyłany po zidentyfikowaniu niebezpiecznego zachowania (przeciążenia, dezaktywacji funkcji bezpieczeństwa itp.) zmniejszając w ten sposób ryzyko wypadku. System pozwala również właścicielom poznać rzeczywiste wykorzystanie maszyn w terenie. Dzięki ustaleniu przedziałów czasowych i stref pracy w poszczególnych lokalizacjach można łatwo wykryć wykorzystanie urządzenia poza umową (np. w przypadku wynajmu urządzenia).

 

Niezrównane wrażenia z jazdy

Nożyce z serii COMPACT łączą wygodę i bezpieczeństwo. Przekładnia elektryczna (silnik prądu przemiennego) zapewnia płynną pracę. Proporcjonalne sterowanie umożliwia precyzyjne manewrowanie. Intuicyjny górny panel sterowania wyposażony jest w ergonomiczny joystick i selektor prędkości jazdy.

Przód urządzenie ma optymalny promień skrętu, ponieważ silniki znajdują się z tyłu. Aby skutecznie chronić pracowników, nożyce COMPACT można wyposażyć w nowy system zabezpieczenia wtórnego. Urządzenie jest doskonale zintegrowane z górnym panelem sterowania i wykrywa pozycję i ruchy kierowcy w czasie rzeczywistym za pomocą technologii LiDAR. Lampka ostrzegawcza i komunikaty dźwiękowe, dostępne w 13 językach, informują operatora o stanie systemu.

W niebezpiecznych sytuacjach maszyna zatrzymuje się natychmiast i ogranicza możliwość ruchu.

 

Łatwa konserwacja

Podnośniki nożycowe COMPACT zostały również zaprojektowane w celu ułatwienia rutynowych czynności konserwacyjnych; elementy są łatwo dostępne, elementy elektryczne i hydrauliczne zostały oddzielone, a prowadzenie węży zostało starannie zaprojektowane, aby uniknąć ryzyka tarcia i wycieków. Znane ze swojej wydajności i niezawodności silniki asynchroniczne nie wymagają rutynowej konserwacji. Nożyce zostały poddane rygorystycznym testom wytrzymałościowym, aby zagwarantować ich wytrzymałość. Aby poprawić wydajność i żywotność baterii, nożyce COMPACT są wyposażone w Haulotte Activ’Energy Management. Inteligentna ładowarka CAN BUS stale monitoruje parametry akumulatora, aby zapewnić optymalne ładowanie. Zawiera również dedykowane cykle ładowania do konserwacji akumulatora (odsiarczanie, wyrównanie itp.). Aby zmniejszyć koszty i nakłady na konserwację, system można wyposażyć w scentralizowane rozwiązania nawadniające, ręczne lub automatyczne.

Nożyce COMPACT zawierają szereg rozwiązań diagnostycznych, które ułatwiają rozwiązywanie problemów i skracają przestoje.

 • Wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen zapewnia dostęp do parametrów maszyny i dostarcza kluczowych informacji o stanie maszyny w czasie rzeczywistym.
 • Te funkcje są również dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej Haulotte Diag, która oferuje również zaawansowaną diagnostykę ze szczegółowymi procedurami rozwiązywania problemów.
 • Rozwiązanie telematyczne SHERPAL* umożliwia zdalną diagnostykę maszyn. Znacząco skraca przestoje, zapewniając dostęp do kodów usterek i rekomendacji działań. Dane telematyczne są bardzo przydatne do organizowania planowania zespołów technicznych. Narzędzie Activ’Energy Management umożliwia pełną kontrolę nad konserwacją baterii, a tym samym może znacznie obniżyć koszty konserwacji.

 

Odnawiając gamę nożyc elektrycznych, Haulotte po raz kolejny udowadnia, że ​​w centrum zainteresowania leży komfort użytkowania. Nowe nożyce COMPACT nie tylko poprawiają wydajność, ale także komfort i bezpieczeństwo operatorów podczas pracy na wysokości. Konstrukcja zorientowana na usługi i trwałość gwarantują optymalny zwrot z inwestycji.